RK73H1JTTD1304F
Mfr.Part #:
RK73H1JTTD1304F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.3 MΩ 1 % 100 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Resistance1.3 MΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating100 mW
Number of Terminations2
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.55 mm